Webflow #5: Cenové plány aneb kolik stojí používání Webflow

Hodně lidí má zmatek v cenové politice Webflow. Kolik vlastně stojí používání platformy a hostování webu a jaký cenový plán vybrat? Pojďme si to shrnout.

V článku se dočtete:

 • Jaké existují cenové plány ve Webflow.

TIP: Na konci článku přikládám diagram pro snadnější vysvětlení a výběr plánu.

Pozn.: Článek je psaný v červenci 2020 a typy plánů, možnosti a ceny odpovídají stavu v této době.

Beta verze článku: v případě nalezení chyby mi dejte, prosím, vědět.

Vybrat si můžete ze 2 typů cenových plánů

Webflow nabízí 2 typy plánů. Na základě výběru typu plánu si vyberete konkrétní cenovou nabídku podle toho, v jakém měřítku budete Webflow využívat.

Při výběru typu plánu záleží na tom, jestli chcete platformu používat pouze jako nástroj na tvorbu webu a nebo jako i hosting.

Webflow si tedy účtuje peníze za dvě věci.

 1. Tou první je samotná platforma na tvorbu webu — tedy software.

Pro méně zasvěcené: Co je to hosting? Hosting je pronajmutí prostoru na internetu, kam nahráváte weby. Nahráváte je na servery, kde probíhá spousta dalších operací, jako je zabezpečení, zaručení výkonu, zálohování dat apod. Často se hosting přirovnává k pozemku, na kterém stojí dům.

Hlavní dělení plánů

1 . Site plan (tvorba webu a hosting)

Tento plán vyberete, pokud si chcete na Webflow vytvořit web a přímo ho i hostovat.

2. Account plan (pouze pro tvorbu webu)

Tento plán vám umožňuje pouze tvořit weby.

🏠 1. Site plan

Pokud se rozhodnete vytvořit si web na Webflow a přímo jej i hostovat, ušetříte si spoustu starostí. Nemusíte obstarávat hostingovou službu nebo složitě nastavovat servery. Web bude rychlý a zabezpečený a budou se tvořit pravidelné zálohy. V článku, který srovnává Webflow a Wordpress, si můžete přečíst více o technologických výhodách.

Vlastní doména webu

Pokud si objednáte Site plan, můžete web samozřejmě napojit na vlastní libovolnou doménu.

1 Site plan = 1 hostovaný web

Pro každý web, který na Webflow vytvoříte a chcete jej i hostovat si musíte objednat Site plan zvlášť.

Site plan podle typu projektu a velikosti

V nabídce si můžete vybrat z několika cenových variant. Musíte se rozhodnout, jestli půjde o malý běžný statický web, větší web se správou obsahu nebo dokonce e-shop. Plán platíte po celou dobu, kdy chcete mít web online. Platit můžete měsíčně a nebo ročně. Provedete-li platbu za celý rok, získáte lepší cenu.

🤷‍♂️ Varianty plánu Site plan

Aktuální cenové plány typu Site plan najdete zde. Rozeberme si je.

1. Basic

Hodí se pro obyčejný prezentační web, který je statický a nepotřebuje pracovat s dynamickým obsahem a jeho správou. Nejedná se tedy např. o blogy, ale weby většinou s menším počtem stran na míru. Takový web se vytvoří a moc se jeho obsah nemění (např. web prezentující službu).

✋ Omezení a limity

 • Na web může měsíčně přijít 25,000 unikátních návštěv (na statickém webu se k takovému číslu pravděpodobně ani nepřiblížíte).

💵 Cena: $15 USD/měsíc (při roční platbě $12 USD)

👑 Cena v Kč (cca) — 360 Kč/měsíc (při roční platbě 288 Kč/měsíc)

2. CMS

Je určený pro weby, u kterých potřebujete spravovat vlastní obsah ( CMS = content management system) a přidávat pravidelné příspěvky (blogy, nabídky prací, realitní nabídky, apod.). Využití je nespočet.

✋ Omezení a limity

 • Na web může měsíčně přijít 100,000 unikátních návštěv.

💵 Cena: $20 USD/měsíc (při roční platbě $16 USD)

👑 Cena v Kč (cca) — 480 Kč/měsíc (při roční platbě 384 Kč/měsíc)

3. Business

Tento plán se v zásadě neliší od CMS plánu. Využijete ho v případě, kdy se vám podaří váš web pořádně zviditelnit a přestanou vám stačit limity. Může jít např. o web s velkou návštěvností, který je podpořen marketingem.

✋ Omezení a limity

 • Na web může měsíčně přijít 1,000,000 unikátních návštěv.

💵 Cena: $45 USD/měsíc (při roční platbě $36 USD)

👑 Cena v Kč (cca) — 1 080 Kč/měsíc (při roční platbě 864 Kč/měsíc)

4. Enterprise

Pokud je váš web natolik velký a zaběhlý, nestačí vám Business plán a potřebujete navýšit limity, získat speciální funkcionality a výkon, můžete se na Webflow obrátit a domluvit si podmínky na míru.

5. Ecommerce plans

Speciální a novou kategorií Site plan je Ecommerce plan. Vytvořit e-shop na Webflow je relativně nová věc. Tato možnost z počátku nebyla dostupná pro český trh a to proto, že Webflow používá platební bránu Stripe, která v Česku nebyla do nedávna podporována. Nově Stripe začal působit i na českém trhu. Proto se směle můžete pustit i do budování e-shopů.

Na výběr máte opět ze tří možností — Standard, Plus, Advanced. Plány se cenově samozřejmě liší na základě velikostí e-shopu a počtem prodávaných položek.

💵 Ceny se pohybují mezi $42 USD/měsíc až $235 USD/měsíc
(při roční platbě $29 USD/měsíc až $212 USD/měsíc)

👑 Ceny v Kč (cca) se pohybují mezi 1 008 Kč/měsíc až 5 640 Kč/měsíc
(při roční platbě 696 Kč/měsíc až 5 088 Kč/měsíc)

🛠 2. Account plan

Pokud jste v roli tvůrce webu, bude vás pravděpodobně zajímat Account plan. Kdy tento plán oceníte?

 • Pokud stavíte weby a živíte se jejich tvorbou na plný úvazek.

Zakoupením Account plan získáte možnost používat software pro tvorbu webu s plnou funkcionalitou. V rámci tohoto plánu platíte nástroj nikoliv hosting. Pokud si objednáte Account plan a postavíte si web, který budete chtít zveřejnit, máte 3 možnosti:

 1. Pro vytvořený web si přikoupíte extra Site plan a budete ho hostovat přímo na Webflow.

Začněte zdarma a případně upgradujte

Webflow může vyzkoušet každý zdarma. Registrací a přihlášením do Webflow automaticky získávate možnost používat Webflow zdarma v rámci Starter plan. Můžete si tak bezplatně vytvořit 2 nehostované weby o 2 statických stránkách. Díky tomu můžete zjistit, co to Webflow je, jak se s ním pracuje, jaké nabízí možností a zda je pro vás tou správnou volbou pro tvorbu či hostování webu.

Export kódu webu

Placené varianty Account plan nabízejí možnost exportovat kód. To se hodí v případě, že si chcete pouze vytvořit web a chcete ho napojit na jiné technické řešení s vlastním hostingem. Tuto možnost bez placeného účtu nemáte.

Publikování pod doménou webflow.io

Pokud vytvoříte web nebo jeho část a chcete ho například prezentovat klientovi, dostat ho online a mít možnost poslat mu odkaz s webem, můžete web zveřejnit pod doménou webflow.io (např. mojewebovky.webflow.io). Tato možnost je i u bezplatného plánu Starter plan s omezením na 2 statické stránky.

Placený účet můžete kdykoliv zrušit

Pokud se rozhodnete při měsíčních platbách přerušit placený účet, můžete to udělat kdykoliv.

Účtování klientovi

Pokud tvoříte web pro klienty, máte možnost v rámci jakéhokoliv Accout plan využít možnost přímého účtování klientovi. To znamená, že klientovi zřídíte na Weblfow hosting a rovnou mu automaticky začnete posílat podklady k platbě. Klient se nemusí už o nic starat. Výhodou je, že si k běžné částce účtovanou za hosting můžete přičíst libovolnou částku navíc (např. za pravidelný servis) a tím si vytvořit další zisk.

🤷‍♂️ Varianty plánu Account plan

Aktuální cenové plány typu Account plan najdete zde. Rozeberme si je.

1. Starter

Tento plán získáváte automaticky po registraci a přihlášení do Webflow. Je to časově neomezený plán bez jakékoliv zkušební doby a nutnosti přidávat platební kartu. Hodí se pro zkoumání možností Webflow. Můžete se s ním seznámit a učit se v něm tvořit, aniž byste cokoliv platili.

✋ Omezení a limity

 • Na svém účtu můžete vytvořit pouze 2 nehostované weby.

💵 Cena: Zdarma

2. Lite

První možná placená varianta účtu umožňuje všechny hlavní funkcionality Webflow. Můžete exportovat kód a dělat si s ním, co chcete. Můžete libovolně v neomezeném množství přenášet hotové projekty na jiné účty apod.

✋ Omezení a limity

 • Na svém účtu můžete vytvořit 10 nehostovaných webů.

💵 Cena: $24 USD/měsíc (při roční platbě $16 USD)

👑 Cena v Kč (cca) — 576 Kč/měsíc (při roční platbě 384 Kč/měsíc)

3. Pro

Pokud jste aktivní tvůrce webů a je to vaše hlavní obživa, je to ideální plán pro vás. Díky němu můžete tvořit více webů a získáte navíc prémiové funkce, jako je možnost posílání platebních materiálů klientům se svým logem nebo zabezpečení webu heslem, pokud je web například rozpracovaný nebo obsahuje citlivé informace.

✋ Omezení a limity

 • Na svém účtu můžete vytvořit neomezené množství nehostovaných webů.

💵 Cena: $42 USD/měsíc (při roční platbě $35 USD/měsíc)

👑 Cena v Kč (cca) — 1 008 Kč/měsíc (při roční platbě 840 Kč/měsíc)

4. Team plans

Pokud vás v týmu pracuje více (např. v agentuře), mohly by vás zajímat plány pro týmy. Plán pro týmy je stejný jako Pro plan, jen s kolegy navíc sdílíte stejné rozhraní a můžete společně web upravovat a publikovat.

💵 Cena: $42 USD/měsíc/osobu (při roční platbě $35 USD/měsíc/osobu)

👑 Cena v Kč (cca) — 1 008 Kč/měsíc/osobu (při roční platbě 840 Kč/měsíc/osobu)

Vyberte si správný plán

Lidé často nerozumí tomu, jestli si objednat Site plan, Account plan nebo oba dva typy plánů.

Položte si otázku:

a) Chci hostovat web přímo na Webflow? Pokud ano, zajímat vás bude pouze Site plan. K němu si už nemusíte objednávat Account plan, protože veškeré potřebné funkcionality již obsahuje samotný Site plan.

b) Chcete web exportovat a hostovat jinde nebo na někoho převést? Objednat si budete muset placenou variantu Account plan.

c) Pokud tvoříte větší množství webů ať už pro sebe nebo klienty a zároveň některé z nich hostujete na svém Webflow, pravděpodobně se může stát, že budete potřebovat oba typy plánů. Pro hostované weby Site plan a pro tvorbu dalšího množství webů Account plan.

🎭 Příklady, scénáře a situace

Pojďme si zkusit představit pár reálných scénářů pro výběr správného plánu.

➡️ 1) Chci zjistit co je Webflow, chci ho jen vyzkoušet a případně se s ním naučit.

Jděte na Webflow.com a pouze se registrujte/přihlašte. Automaticky získáváte účet s Account plan — Starter. Nic vás to nebude stát. Můžete si zkusit vytvořit dva weby o dvou stránkách a s dalšími limity. Pak nastane situace:

a) Webflow se mi líbí, rozhodl jsem se na něm vytvořit svůj web, který chci i hostovat

Objednejte si rovnou vhodný Site plan. Basic v případě malého statického webu a nebo CMS, pokud chcete na webu dynamický obsah (např. blog).

b) Webflow se mi líbí, ale rozhodl jsem se, že nechci investovat do hostingu a raději si kód vyexportuju a napojím ho na vlastní řešení (např. Wordpress) a hosting.

V tom případě si objednejte Account plan, který vám export kódu umožní. Pokud má váš web pouze 1–2 strany a systém vás kvůli překročeným limitům nedonutil si již placenou verzi Account plan objednat, stačí, když si ho objednáte v poslední fázi vývoje na jeden měsíc, vyexportujete web a předplatné následně zrušíte.

c) Webflow není pro mě

Projekt s webem si nechte uložený a nebo jej smažte. Třeba se někdy vrátíte.

➡️ 2) Jsem designér nebo tvůrce webů a potřebuji pro své klienty stavět weby

Pokud je toto váš scénář, musíte se rozhodnout, jakým způsobem budete klientům weby dodávat.

Web totiž můžete předat 3 způsoby:

 1. Pracujete na klientově účtu
  Klient si vytvoří na Webflow svůj účet a poskytne vám přihlašovací údaje. Vy se na účet přihlásíte a tvoříte web. Po dokončení webu na konci spolupráce si klient přihlašovací údaje změní. Je to snadný, ale lehce riskantní způsob, protože vám klient s webem může „odejít“ bez zaplacení (pokud jste neobdrželi celou platbu předem).

➡️ 3) Mám vlastní podnikání a rozhodl jsem se vytvořit web na Webflow, ale potřebuji k tomu externího člověka

V první řadě si najděte člověka, který se Webflow zabývá. Můžete zkusit štěstí ve facebookové skupině Webflow CZ/SK.

Jakmile najdete dodavatele, promyslete, jestli chcete web hostovat přímo na Webflow nebo jej budete potřebovat umístit na jiný hosting. Za sebe doporučuji přímo Webflow, protože odpadá více starostí. Proč to doporučuji si můžete přečíst zde.

a) Vybral jsem si hostování webu na Webflow

Pokud jste se rozhodli hostovat web na Webflow, bude vás zajímat Site plan. V tu chvíli máte 3 možnosti.

 1. Dodavatel vytvoří web na svém účtu a jakmile ho dokončí, převede ho na váš účet a vy si zaplatíte a aktivujete Site plan. Propojíte ho s doménou a nastavíte pár dalších náležitostí. S tím vám může pomoc dodavatel a nebo to zvládnete sami.

b) Chci jen vytvořit web, ale chci jej hostovat někde jinde

Pokud se rozhodnete svůj web hostovat někde jinde, mohou nastat tyto situace:

 1. Dodavatel vám vytvoří web na svém účtu a stejně tak na svém účtu vyexportuje kód webu, který vám pošle. V tom případě si žádný plán nemusíte objednávat, protože plán platí dodavatel. Je už pouze na něm, zda vám tento úkon nafakturuje.

➡️ 4) Mám agenturu a potřebuji, aby mí lidé pracovali pravidelně na tvorbě webů

Důležité je rozhodnout se, kdo na webech bude pracovat. Kdo a kolik lidí bude pracovat na vývoji webu?

a) Na webu bude pracovat jeden zaměstnanec

Pokud na webu pracuje jeden zaměstnanec, zřejmě bude stačit zařídit mu jeden Account plan. Tento člověk pak bude mít jako jediný přístup k úpravám webu. Ukázku hotového prototypu webu pak bude moci tento člověk sdílet se zbytkem týmu na webflow.io doméně a bude moci přenášet weby na účty klientů. Tento jeden účet můžete samozřejmě sdílet mezi více lidmi, ale nebudete schopni pracovat na webu souběžně.

b) Na webu bude pracovat více lidí

Pokud musí společně na webu pracovat více lidí, nabízí se příležitost objednat týmový Account plan. Lidé budou moci spolu sdílet stejné rozhraní webů a budou moc společně provádět jejich úpravy.

💰 Kolik vás bude stát hostování webu?

Kolik bude stát vývoj webu nebo jeho provoz v rámci hostingu po dobu jednoho roku je čistá matematika.

Pro přehled si ukažme nejčastější situace hostování webu:

a) Menší prezentační web bez dynamického obsahu

cca 360 Kč * 12 =4,320 Kč/rok (při měsíčních platbách)

cca 288 Kč* 12 = 3,456 Kč /rok (při ročních platbách)

a) Běžný rozsáhlejší web s blogem

cca 480 Kč * 12 =5,760 Kč/rok (při měsíčních platbách)

cca 384 Kč * 12 = 4,608 Kč /rok (při ročních platbách)

Ať už se vám zdají částky velké nebo ne, věřte nebo ne, investice se vyplatí. Pokud si objednáte i hosting, odpadá vám ta část s otravováním programátorů, shánění hostingu, nastavování serverů, řešení bezpečnosti a výkonu webu apod.

Pokud má web fungovat jako nástroj pro podnikání a přinese nějaké zákazníky, berte to jako vhodnou investici, které se určitě nebojte.

Snad jste si trochu udělali jasno. Pokrýt nelze vše, ale věřím, že článek pomůže zalepit pár děr v rozhodování, jaký plán si vybrat.

Potřebujete, aby vám někdo vytvořil web na Webflow?

👉 Rád vám ho vytvořím.

🎁 Bonus

1) Diagram pro rozhodování výběru plánu na Webflow

Pokud se rozhodujete jaký plán vybrat, možná vám pomůže tento diagram. V diagramu nejsou samozřejmě zobrazeny všechny případy. Pro pochopení a rozhodnutí to stačí.

💾 Odkaz ke stažení v plné velikosti: https://bit.ly/webflow-vyber-planu

Diagram pro výběr cenového plánu na Webflow

2) Podrobnější a techničtější omezení Webflow

Ti, které zajímá omezení Webflow více do hloubky, mohou v tomto vlákně pod odkazem sledovat aktuální limity a možné funkcionality Webflow.

📣 Sdílejte článek

Podělte se o článek s ostatními kolegy. Když si někdo nebude výběrem plánu jistý, pošlete jim tento materiál.

📨 Zpětná vazba

Pokud byste našli nesrovnalosti, chyby nebo tipy na vylepšení textu, budu rád za zpětnou vazbu.

👥 Přidejte se ke komunitě Webflow expertů

Neváhejte se přidat do FB skupiny Webflow CZ/SK a na cokoliv se ostatních zeptat.

Navrhujete weby a aplikace?

Možná by vás mohl zajímat můj projekt Designui [dizajnuj] zaměřený na výuku UI designu, kde najdete i nabídky prací v tomto oboru.

Hledáte někoho, kdo by vám pomohl vizuálně navrhnout web nebo aplikaci?

Mrkněte na můj web a poptejte mě.

Sledovat mě můžete také na Twitteru, Facebooku nebo LinkedInu.

--

--

[UI/UX designér] a [Webflow] — lukasaugusta.cz • designui.cz — ⚡️ Landing page odshora až dolů™ → Rozbory webů designui.cz/landing-page-odshora-az-dolu

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store